Wydarzenia - LDZ Alternatywa 2022: Róża - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


LDZ Alternatywa 2022: Róża

01/09/2022, Godzina: 21:00
01/09/2022, Godzina: 21:00
wstęp wolny
Róża to warszawskie trio w składzie Małgorzata Penkalla, Szymon Lechowicz i Kamil Hordyniec, znanych z grup Enchanted Hunters, Sorja Morja oraz Wilga. Grupa zadebiutowała w kwietniu 2021 r. post-punkowym utworem „Oczy” wyprodukowanym wspólnie z Pawłem Krawczykiem z Hey. Piosenka zyskała rozgłos dzięki zdobyciu głównej nagrody w Konkursie Songwriterskim „Czekamy, czekamy” im. Roberta Brylewskiego. Latem 2021 roku Róża wystąpiła m.in. na Jarocin Festiwal 2021 oraz na Festiwalu Fama, gdzie zdobyła tytuł laureata.
 
W lutym 2022 roku w Asfalt Distro ukazał się pierwszy album Róży – „Bu!”. „Tytułowe »Bu!« to okrzyk kogoś, kto wyskakuje znikąd – trochę zaczepny, trochę infantylny, pasował nam do sytuacji debiutu. To też nasza próba obrony przed wszechobecną przemocą przez przejęcie gestu zastraszania i uczynienie go czymś swojskim i zabawnym” – mówi członek zespołu Szymon Lechowicz. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji, łączących brzmienie amerykańskiego indie rocka, brytyjskiego post-punku, synth popu i alternatywnego r’n’b. Polskojęzyczne teksty Róży przeplatają tematykę romantyczną z wątkami społecznymi.
 
Jako goście na płycie udzielają się m.in. znani na scenie niezależnej perkusiści Tomasz Popowski (Innercity Ensemble, Alameda 3 i 4, Jantar) i Jacek Prościński (wh0wh0, Reni Jusis, Lasy). Za produkcję i miks albumu odpowiada Mateusz Danek wraz z zespołem Róża, za mastering Norman Nitzsche z berlińskiego studia Calyx. Autorką inspirowanej psychodelią okładki i oprawy graficznej jest Kaja Kukuła.
 
 
---
Koncerty w ramach LDZ Alternatywa 2022:
21.07 Błoto
28.07 K.óla (IS)
4.08 Unfiled: Atli Bollason & Guðmundur Úlfarsson (IS)
11.08 Countess Malaise (IS)
18.08 you.Guru
25.08 Polski Piach
1.09 Róża
 
---
Projekt LDZ Alternatywa 2022 dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij