Wydarzenia - LDZ Alternatywa 2021: Magneto (Tyciński / Zemler / Domagalski / Pękala) - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


LDZ Alternatywa 2021: Magneto (Tyciński / Zemler / Domagalski / Pękala)

19/08/2021, Godzina: 21:00
19/08/2021, Godzina: 21:00
wstęp wolny
Muzycy związani z warszawską wytwórnią Lado ABC spotkali się wiosną 2020 r. podczas pierwszego lockdownu, żeby nie zwariować. Efektem tego spotkania było nagranie albumu „Requiem pour Satana” wydanego przez Gusstaff Records.

Magneto – to warszawskie trio założone przez gitarzystę i kompozytora Bartka Tycińskiego (m.in Mitch & Mitch, Starzy Singers, Slalom, Der Father/Mother, New Cage, Veda Sound ) wraz z perkusistą i kompozytorem Hubertem Zemlerem (m.in Der Father/Mother, Opla, CEL) i basistą i kompozytorem Piotrem Domagalskim (m.in Lomi Lomi, Levity). Podczas koncertu trio będzie wspomagane przez niesamowitego, wspaniałego i niedoścignionego Miłosza Pękalę, który zagra na instrumentach różnych.

Stylistycznie album stanowi mieszankę łączącą w sobie zarówno rytmy południowoamerykańskie, tajski surf, turecki funk, hawajską hulę czy muzykę filmową. Trzy utwory to aranżacje Louiza Bonfy, Camille Sauvage i P.M. Pocket Music, a pozostałe to kompozycje muzyków. Całość zagrana jest w sposób minimalistyczny, z sennymi, rozmytymi gitarami i psychodeliczną, transową sekcją rytmiczną.

FB: https://www.facebook.com/magneto.muzik
IG: https://www.instagram.com/magneto.muzik/
Bandcamp: https://magnetos.bandcamp.com/Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij