Wydarzenia - Cykl warsztatów "Teatr w działaniu" - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Cykl warsztatów "Teatr w działaniu"

13/05/2022 - 11/12/2022, Godzina: 17:00 - 20:00
13/05/2022 - 11/12/2022, Godzina: 17:00 - 20:00
rezerwacja
Zapraszamy na cykl warsztatów - "TEATR W DZIAŁANIU - formy twórczej aktywności w pracy społecznej, edukacyjnej, terapeutycznej", prowadzone przez Igę Załęczną. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2022".

OPIS WARSZTATÓW:

Warsztaty skierowane są do animatorów, pedagogów, nauczycieli, terapeutów, artystów i wszystkich osób zainteresowanych pracą, planujących rozpoczęcie pracy, bądź pracujących w zróżnicowanych środowiskach i grupach wiekowych.

Program edukacji artystycznej osób dorosłych - "TEATR W DZIAŁANIU" - zakłada powołanie stałej grupy uczestników, zaangażowanych w odkrywanie swoich twórczych potencjałów, dzięki aktywności w przestrzeni sztuk performatywnych, związanych z teatrem, tańcem, ruchem oraz badanie możliwości praktycznego użycia poznanych metod w szerokim kontekście pracy społecznej, rozwojowej, edukacyjnej.

Proponowane techniki teatralne, praca z ciałem, głosem, przestrzenią służą poznawaniu i rozwijaniu języka ekspresji każdego uczestnika. W procesie swobodnej i twórczej zabawy, przy wykorzystaniu dramy, improwizacji, form teatru zaangażowanego społecznie, terapii tańcem i ruchem, będziemy pracować nad odkrywaniem i tworzeniem swoistego alfabetu, języka, zarówno indywidualnego jak i stanowiącego bogactwo możliwości ekspresji grupy.

Celem warsztatów jest zwiększenie zdolności inicjowania oraz prowadzenia procesu zmiany w grupie, łącząc narzędzia sztuk performatywnych z pracą arteterapeutyczną.

Jeśli poszukujesz inspiracji, rozwinięcia, wzmocnienia własnych zasobów, bądź też czujesz, że jesteś na granicy zawodowego wypalenia i potrzebujesz odmiany, nowej odświeżającej perspektywy - sprawdź, czy przestrzeń którą wspólnie stworzymy, jest tym czego szukasz.

To zaproszenie do doświadczania i odkrywania siebie, dzięki perspektywie bycia w procesie twórczym, a także zaproszenie do wzmacniania postaw twórczych w modelu kultury relacji i dialogu, w którym kreowanie przestrzeni artystycznej za każdym razem staje się polem negocjowania i budowania więzi, w uważności na dynamikę procesu grupowego.• Poznasz konkretne narzędzia z obszaru sztuk performatywnych, a także zdobędziesz umiejętności uruchamiania i wzmacniania postaw twórczych, w zgodzie z dynamiką procesu grupowego.

• Doświadczysz możliwości pogłębiania oraz przyglądania się procesowi pracy rozwojowej, edukacyjnej czy wychowawczej, stosując metody działań artystycznych.
• Rozwiniesz umiejętności swobodnego operowania językiem sztuki, co pozwoli Ci na czerpanie z własnych zasobów, w sposób kreatywny, planowy i świadomy.
• Nauczysz się tworzyć przestrzeń, w której jednostka, grupa odkrywa własne sposoby na opowiedzenie o swoich potrzebach, poprawę społecznego funkcjonowania, poprzez używanie środków artystycznych.

Program zakłada również inicjowanie oraz rozbudowywanie platform wymiany doświadczeń i wiedzy wśród uczestników. Dzięki możliwości współpracy, wymiany doświadczeń osób z różnych środowisk zawodowych, stanie się okazją badania różnorodności modeli pracy z grupą. Pozwala to na budowanie własnych zasobów, poprzez inspirację zarówno ze świata sztuki, jak i przez twórcze spotkanie z innymi.

Program warsztatów składa się z dwóch modułów, każdy zakończony będzie publiczną prezentacją efektów pracy / dzieleniem się doświadczeniem, w formie performatywnego spotkania z publicznością.

I MODUŁ - JA W SZTUCE - FORMY SZTUK/I WE MNIE (maj-lipiec 2022)

II MODUŁ - TY/MY W SZTUCE - TEATR JAKO NARZĘDZIE” - realizacja spektaklu Teatru Forum (wrzesień-grudzień 2022)

Warsztaty prowadzi Iga Załęczna - animatorka, choreografka, pedagożka, aktorka. Członkini i założycielka Teatru CHOREA, gdzie realizowała projekty teatralne (m.in.: "Koguty, Borsuki i inne Kozły", "Córka swojej matki") oraz projekty edukacyjno-artystyczne (m.in.: "Teatr Forum jako metoda pracy"). W latach 2006-2018 pracowała z Pawłem Passinim (współpraca aktorska i choreograficzna). Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. Zajmuje się kształceniem młodzieży i dorosłych, przygotowując do pracy w przestrzeni animacji i sztuki. W latach 2011-2022 pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu, prowadząc stały kurs zajęć z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w latach 2010, 2011, 2017 ("Teatr Forum - roczny cykl warsztatów i spektakli"), 2020 ("Akademia Praktyk Działań Twórczych"). W 2016 zrealizowała program stypendialny w ramach Programu Erasmus+, który zwyciężył w konkursie FRSE EDUinspiracje 2017 - najlepszy projekt edukacyjny. W 2015 ukończyła kurs Teatru Forum. W 2019 zdobyła kwalifikacje trenerskie w zakresie dramy. W latach 2018-2021 zrealizowała autorski program edukacji artystycznej dorosłych "Szkoła Pedagogów Kreatywności" w Fabryce Sztuki w Łodzi. Od 10 lat prowadzi warsztaty rozwojowe, edukacyjne, twórcze. Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych (taniec, choreoterapia, praca z ciałem - indywidualna i grupowa, drama, Teatr Forum) z technikami terapeutycznymi (psychoterapia tańcem i ruchem) pracując w zgodzie z dynamiką procesu grupowego. Obecnie w trakcie szkolenia "Psychoterapia tańcem i ruchem".

Dołącz do wydarzenia na Facebooku - MODUŁ I
Dołącz do wydarzenia na Facebooku - MODUŁ II


TERMINARZ WARSZTATÓW:

I MODUŁ / trzy zjazdy / 12 warsztatów / każdy warsztat trwa 3 godziny /

Pierwszy zjazd

data: 13, 14, 15, 16 maja 2022 (piątek-poniedziałek)
godzina: 17:00-20:00 (piątek, sobota, niedziela), 16:00-19:00 (poniedziałek)

Drugi zjazd
data: 10, 11, 12, 13 czerwca 2022 (piątek-poniedziałek)
godzina: 17:00-20:00 (piątek, sobota, niedziela), 16:00-19:00 (poniedziałek)

Trzeci zjazd
data: 30 czerwca, 1, 2, 3 lipca 2022 (czwartek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00

II MODUŁ / cztery zjazdy / 12 warsztatów / każdy warsztat trwa 3 godziny /

Pierwszy zjazd

data: 23, 24, 25 września 2022 (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00

Drugi zjazd
data: 21, 22, 23 października 2022 (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00

Trzeci zjazd
data: 25, 26, 27 listopada 2022 (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00

Czwarty zjazd
data: 9, 10, 11 grudnia 2022 (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 uczestnicy: osoby dorosłe, od 18 roku życia wstęp: bezpłatny, ilość miejsc ograniczona (max. 17 osób w każdym module), konieczna rezerwacja miejsc ważne: na warsztaty prosimy o zabranie wygodnego stroju i wygodnego obuwia na zmianę


REZERWACJA MIEJSC:

Obowiązują osobne zapisy na poszczególne moduły warsztatowe: I lub / i II moduł.

System rezerwacji miejsc na cykl warsztatowy prowadzimy od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12:00-18:00:
- mailowo: przestrzeniesztuki.lodz.teatr@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

Nie prowadzimy systemu rezerwacji w weekendy (soboty i niedziele) oraz w dni świąteczne.
W mailu prosimy podać: tytuł warsztatów, lub numer modułu warsztatowego oraz dane uczestnika (imię i nazwisko).
System rezerwacji miejsc zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc.


WAŻNE INFORMACJE:

* W związku z zagrożeniem pandemicznym prosimy uczestników wydarzeń o przestrzeganie ważnych zasad:
- Zostańcie w domu jeśli nie czujecie się zdrowo - macie katar, kaszel lub podwyższoną temperaturę.
- Często myjcie i dezynfekujcie ręce.


Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Urząd Miasta Łodzi

Partner: Teatr CHOREA


Wydarzenie realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr.

Projekt "Przestrzenie Sztuki" jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Projekt "Przestrzenie Sztuki" dofinansowano ze środków budżetu państwa.

Projekt "Przestrzenie Sztuki" dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij