Wydarzenia - 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA | otwarcie - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA | otwarcie

21/03/2022, Godzina: 18:00 - 20:00
21/03/2022, Godzina: 18:00 - 20:00
wstęp wolny
21 marca rozpocznie się jubileuszowy 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA – największa doroczna prezentacja rodzimej twórczości w obrębie filmu animowanego.

Tradycyjnie program Wielkiego Otwarcia O!PLA wypełnią filmy ważne, wyczekiwane i szeroko dyskutowane, a także spotkania z ich twórcami i twórczyniami. W tym roku na przybyłych do Fabryki Sztuki w Łodzi czekać będzie pełnometrażowa, kinowa wersja filmu JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM (Studio Animoon) oraz spotkanie z jego twórcą – cenionym autorem komiksów i wokalistą zespołu Cool Kids of Death – Krzysztofem Ostrowskim. Iście wybuchowa, na wskroś łódzka historia Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru (mówiącego głosem Janusza Chabiora) oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka, wypełni drugą część wieczoru. W pierwszej natomiast zaprezentujemy kilka bardzo mocnych szortów. W pełni wygenerowaną komputerowo, oryginalną adaptację słynnego antywojennego wiersza Juliana Tuwima DO PROSTEGO CZŁOWIEKA, zrealizowaną przez Cezarego Albińskiego w słynnym Platige Image. O sile języka migowego opowie niezwykły film BLUE 52 oraz osobiście jego autorki, Katarzyna Stefańska i Klaudia Wysiadecka. Z kolei Ukraińska artystka Hanna Rybak zastanowi się nad człowiekiem w nagradzanej animacji IF YOU CAN… Zawsze aktualna POMOC BEZGRANICZNA to ważny, poruszający animowany protest stworzony przez studentki i studentów animacji z Łodzi i Poznania, traktujący o wydarzeniach i ludziach na granicy polsko-białoruskiej. Plastelinowe GREEN TREE Filipa Szuksztula to z kolei film o katastrofie klimatycznej jakiej jesteśmy uczestnikami i niestety sprawcami.

Ale filmy i rozmowy to nie wszystko co czeka gości Wielkiego Otwarcia O!PLA. Cały wieczór otworzy bowiem Jan Znajomski – artysta stand-uper z Lublina.

Wielkie Otwarcie O!PLA 2022 rozpocznie się o godzinie 18:00 w Fabryce Sztuki w Łodzi (Tymienieckiego 3). Oczywiście 21. marca 2022 roku. WSTĘP WOLNY!Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij