Przejdź do: www.gov.pl/web/bip (w nowym oknie)

Wyszukiwarka

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Strona główna BIP


Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje podstawowe

Ikony Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij

Fabryka Sztuki w Łodzi
ul. Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel + 48 42 646 88 65
fax + 48 42 207 35 79
http://www.fabrykasztuki.org
http://www.artinkubator.com

 

Fabryka Sztuki w Łodzi
to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta Łodzi.

 

Działania Fabryki Sztuki koncentrują się wokół edukacji kulturalnej i artystycznej, teatru, sztuk wizualnych oraz muzyki. Fabryka realizuje cykliczne autorskie projekty edukacyjne i artystyczne, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łodzi; organizuje wykłady i spotkania z artystami i czołowymi ekspertami w dziedzinie kultury i sztuki, seminaria, warsztaty, spektakle, koncerty i projekcje.
 

Fabryka Sztuki realizuje międzynarodowe projekty organizowane we współpracy z członkami Trans Europe Halles - sieci zrzeszającej europejskie centra kulturalne oraz Culture Action Europe. Jest również współorganizatorem wydarzeń artystycznych przygotowywanych przez Łódź Art Center (Fotofestiwal, Łódź Design Festival) i Stowarzyszenie Teatralne Chorea (festiwal teatralny RETRO/PER/SPEKTYWY). Jednym z ważniejszych aspektów działalności instytucji jest profesjonalizacja sektora kultury i branży kreatywnej prowadzonej w ramach Art_Inkubatora.

Pliki do pobrania:

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Joanna Owczarz (2008-04-08 15:22:18)
Informację zmodyfikował(a): Joanna Owczarz (2021-04-06 10:58:21)
Liczba odwiedzin: 71586


Stopka

Zamknij