Projekty - #przepraszamy, że w czwartek
kameralne koncerty - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Sala koncertowa, zespół gra na scenie, ludzie siedzą na krzesłach. Zdjęcie zrobione z góry widowni.

#przepraszamy, że w czwartek
kameralne koncerty

Kameralne koncerty muzyki niezależnej organizujemy na scenie wewnątrz budynków. Zaproszeni twórcy poruszają się w takich estetykach jak jazz, yass, muzyka improwizowana, eksperymentalna muzyka elektroniczna, ambient.

Zasadniczym zadaniem projektu #przepraszamy, że w czwartek jest poszerzanie i kształtowanie muzycznej świadomości oraz tożsamości mieszkańców Łodzi i całego kraju. Pod tymi pojęciami rozumiemy wykształcenie w odbiorcach projektu krytycznego podejścia do odbioru muzyki, zachęcenie do eksplorowania nierozpoznanych wcześniej muzycznych rejonów, a nawet do inicjowania własnych poszukiwań twórczych. Wyznaczone cele realizowane są poprzez konfrontację różnych podejść do praktyki tworzenia i odbioru muzyki.

Idea projektu zakłada, że każdy z gatunków może zostać przedefiniowany i rozwinięty dzięki interwencji twórców o odmiennej wrażliwości artystycznej. Należy także zwrócić uwagę, że artyści posługują się bardzo szerokim i często nietypowym instrumentarium, co podnosi wartość projektu zarówno pod względem artystycznym jak i edukacyjnym.

Archiwum projektuNewsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij