English version
Wersja polska

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 / koncert w plenerze

Alameda Organisation 5 to bydgosko-toruńska grupa grająca psychodeliczną muzykę avant rockową – jedyne w swoim rodzaju połączenie brzmień gitarowo-elektronicznych z transowymi rytmami, To muzyka często zmierzająca w stronę kosmicznego funka z nawiązaniami do nowej fali, postrocka a nawet rocka progresywnego.

LDZ Alternatywa 2018: Alameda 5 @ facebookmiejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 / koncert w plenerze

Masowe wystąpienia chłopskie i robotnicze krwawo tłumione przez policję i wojsko, getta ławkowe i pacyfikacje żydowskich miasteczek, zakulisowe rozgrywki na szczytach sanacyjnej władzy oraz widmo nadciągającej nad Europę wojennej katastrofy… witaj w roku 1937.

LDZ Alternatywa 2018: Hańba! @ facebookmiejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 / koncert w plenerze

Pimpono Ensemble to zespół z Kopenhagi składający się z młodych muzyków z Polski, Danii i Norwegii aktywnie działających na europejskiej scenie muzyki improwizowanej i alternatywnego jazzu. Muzyka zespołu łączy w sobie punkową energię, wolność swobodnej improwizacji, ciekawość eksperymentu, piękne nostalgiczne melodie, noise i post rock w brzmieniu jazzowej orkiestry. W kompozycjach Szymona Gąsiorka awangarda spotyka pop kulturę. Zarówno energetyczna muzyka, jak i kolektywnie wykrzykiwane krótkie teksty, niosą treść pełną młodzieńczego idealizmu, nonkonformizmu oraz marzeń.

LDZ Alternatywa 2018: Pimpono Ensemble @ facebookmiejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

8 kwietnia nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazała się druga płyta warszawskiej grupy Xenony. Album, zatytułowany "Polish Space Program", przyniósł dziewięć premierowych kompozycji znacznie odbiegających od zawartości debiutu sprzed czterech lat.‹‹‹ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel./fax: +48 42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd