Wydarzenia - Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2021 - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2021

20/08/2021 - 29/08/2021
20/08/2021 - 29/08/2021
bilet
Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy. Program jest po brzegi wypełniony świetnymi wydarzeniami! Widzimy się w drugiej połowie sierpnia :)

10 spektakli, 4 warsztaty mistrzowskie, 4 spotkania, 3 performensy, 2 premiery, 2 koncerty, 1 wystawa, 1 instalacja performatywna oraz jubileuszowa impreza, czyli całe bogactwo programu jubileuszowej edycji festiwalu Retroperspektywy.

W 2021 roku tematem Retroperspektyw będzie budowanie wspólnot artystycznych, pytanie o odpowiedzialność artysty w perspektywie cyfryzacji naszego życia i relacji międzyludzkich oraz święto i spotkanie jako wciąż żywe, pierwotne funkcje teatru.

Do współtworzenia tej edycji festiwalu Teatr CHOREA zaprosił grupy teatralne i artystów sztuk performatywnych, dla których istotą twórczości i podstawowym narzędziem komunikowania z widownią nie jest indywiduum - jednostka i jej idee, ale zespół artystyczny, grupa teatralna, kolektyw twórczy, stanowiący wspólnotę przecinających się kreacji, niepokojów, pytań i trosk dotyczących współczesnego człowieka.

Zaproszeni twórcy swoją twórczość nawiązują do najstarszej funkcji sztuk performatywnych - do święta - rozumianego jako spotkanie, niecodzienność, wyjątkowość. Święta przenoszącego widzów w inną rzeczywistość, nie w chaos i rozpad, ale w radość i nadzieję. Uczestnicy wydarzeń zostaną zaproszeni do tworzenia wysp - wspólnot, choćby na czas trwania festiwalu. Do wspólnego odnajdywania sensów i drogowskazów. Te tematy dopiero teraz - w obliczu prawdziwego zagrożenia ludzkiego bytowania na naszej planecie - zaczynają wyraźnie pojawiać się w sztuce XXI wieku, a już od dekady stanowią dominantę naszych poszukiwań.

Więcej informacji: http://www.retroperspektywy.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij