Wydarzenia - Wolontariat w kulturze - szkolenie LKD III - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Wolontariat w kulturze - szkolenie LKD III

29/05/2021, Godzina: 10:00 - 14:00
29/05/2021, Godzina: 10:00 - 14:00
rezerwacja
Teatr CHOREA zaprasza do Laboratorium Kreatywnego Działania III - cyklu 13 szkoleń i warsztatów z zakresu teatru, dla pedagogów, edukatorów, animatorów kultury, młodzieży, seniorów, osób niezależnie działających w kulturze i pasjonatów. 15 i 16 maja zapraszamy na szkolenie nr 2 - "Wolontariat w kulturze", które poprowadzi Anna Raczkowska.

"WOLONTARIAT W KULTURZE" - SZKOLENIE DRUGIE

data: 29 maja 2021 (sobota)
godzina: 10:00-14:00
czas trwania: 4 godziny
miejsce: sala A_227 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
koszt: 80 zł
prowadzenie: Anna Raczkowska

Wolontariusze to ogromne wsparcie w realizacji projektów, jednak wykorzystanie ich potencjału wymaga dobrej organizacji i współpracy. Szkolenie z podstaw funkcjonowania i rekrutacji wolontariatu, opracowane przez Annę Raczkowską, pomoże zrozumieć aspekty formalne i praktyczne prowadzenia wolontariatu.
Szkolenie podzielone będzie na dwa bloki tematyczne. W pierwszym z nich zostaną omówione aspekty organizacyjne i prawne wolontariatu, podstawy zarządzania pracą grup wolontariackich, a także narzędzia ułatwiające komunikację z wolontariuszami. W drugim bloku, podjęty zostanie temat promocji idei wolontariatu, obiegu informacji oraz odpowiedniej rekrutacji kandydatów i narzędzi motywacji w pracy z wolontariuszami.

Anna Raczkowska - trenerka, artystka, popularyzatorka dziedzictwa kulturowego, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych. Od ponad 10 lat koordynuje projekty edukacyjne i artystyczne. Ma wieloletnie doświadczenie w rekrutacji, promocji i koordynacji pracy grup wolontariackich przy największych wydarzeniach kulturalnych w Łodzi, np. Łódź Design Festival (150 osób w 8 działach wolontariackich). Jest certyfikowaną trenerką - poziom 5. w ramach EQF, prowadzi szkolenia w zakresie m.in.: umiejętności miękkich, komunikacji w zespołach projektowych oraz doskonalenia kompetencji kierowniczych. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia WICI promującego rzemiosło i kulturę dawną. Od 2017 roku prowadzi warsztaty rzemiosła dla ośrodków edukacji historycznej w Polsce i za granicą (Norwegia, Szwecja). W 2020 roku otrzymała Stypendium Prezydent Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem i animacją kultury. Otrzymała również stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu “Polskie druki ludowe. Drzeworyt dawniej i dziś” w którym odtworzyła dawną metodę wydruku klockami drzeworytniczymi. Prowadzi HAP HAP Studio, w którym promuje nowoczesne metody edukacji oparte o sensorykę. W ramach miejskiego programu “Zdrowa Kultura” zrealizowała projekt “Kultura i natura na wyciągnięcie ręki”, powstały filmy dokumentujące spacery sensoryczne prezentujące łódzkie parki i ich rzeźby. W ostatnim wydawnictwie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie „MOCAK Forum” ukazał się jej tekst “Sztuka na wyciągnięcie ręki? Zmysł dotyku z perspektywy artysty, odbiorcy, instytucji”.

SZCZEGÓŁOWY OPIS I HARMONOGRAM PROJEKTU:
http://www.chorea.com.pl/pl/projekty/lkd-3/

FILM PROMUJĄCY PROJEKT:
https://www.youtube.com/watch?v=oDoQ_HR6TsY

WAŻNE INFORMACJE:

- Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 667 326 711 (koordynator projektu: Janusz Adam Biedrzycki)

- Koszt uczestnictwa w całości projektu (13 spotkań szkoleniowo-warsztatowych) wynosi 600 zł od uczestnika.
- Dla pierwszych 5 osób, które zgłoszą chęć udziału w całym cyklu szkoleniowo-warsztatowym, koszt uczestnictwa w całości projektu (13 spotkań szkoleniowo-warsztatowych) wynosi 500 zł od uczestnika.
- Koszt uczestnictwa w pojedynczych szkoleniach/warsztatach czterogodzinnych wynosi 80 zł od uczestnika.
- Koszt uczestnictwa w pojedynczych szkoleniach/warsztatach ośmiogodzinnych wynosi 160 zł od uczestnika.
- Teatr CHOREA może wystawić fakturę VAT.

- Teatr CHOREA zastrzega sobie możliwość zmiany formuły szkoleń/warsztatów ze stacjonarnych na warsztaty online, w zależności od stanu sytuacji epidemiologicznej w kraju.
- Teatr CHOREA zastrzega sobie możliwość zmiany terminu szkolenia/warsztatu po ówczesnej zgodzie wszystkich uczestników zajęć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij