Projekty - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Z przyjemnością pokazujemy efekty dofinansowania – oprawy oświetlenia ogólnego i wystawienniczego, opartego na ekologicznej i energooszczędnej technologii LED. <br/><br/><br/>
Dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy od Ministerstwa Kultury i Dzied
Fabryka Sztuki decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała dofinansowanie na projekt „Ekologicznie i oszczędnie: zakup oświetlenia ogólnego, wystawienniczego” z programu Infrastruktura domów kultury.
'Re:source! Ukraine' to projekt dedykowany artystom i twórcom kultury z Ukrainy, którzy na skutek działań wojennych muszą odnaleźć się na rynku europejskim i na nowo zbudować swoją karierę.
<p>Festiwal w całości skupia się na sztuce dźwięku, a zaproszeni artyści to uznani specjaliści, tworzący muzykę w oparciu o field recording. Każdy z nich ma odmienne doświadczenia artystyczne i wywodzi się z innych korzeni (akademickiej sztuki audiow
FAB_IN to połączenie muzyki, nagrań terenowych i improwizacji. To wyjątkowy festiwal dźwiękowy, który wypełnia naszą widownię po brzegi.
Cykl obejmuje koncerty niezależnych zespołów polskich i islandzkich, spektakle teatru, teatru tańca i widowiska literacko-muzyczne, a także seminaria oraz działania edukacyjne. ACT IN_OUT to także wzajemne odkrywanie tego, co nas kulturowo łączy, a c
ACT IN_OUT to dwuletnia inicjatywa Fabryki Sztuki w Łodzi, islandzkiego centrum kultury Slaturhusid, teatru tańca Carte Blanche w Bergen, teatru Visjoner w Oslo i Teatru CHOREA w Łodzi, realizowana w trzech obszarach: muzyka, teatr i rezydencje.

Tutaj kreatywność spotyka się z przedsiębiorczością. Fabryka Sztuki poprzez ten projekt wspiera firmy z sektora kreatywnego w najtrudniejszym momencie działalności, czyli na starcie i przez pierwsze lata funkcjonowania.

Całoroczny cykl warsztatów. Co miesiąc proponujemy program kilku świetnych wydarzeń przeznaczonych dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych.

<p>Działania prowadzone w ramach Programu Przestrzeni Sztuki w Łodzi:</p>

<ul>
	<li>prezentacje spektakli;</li>
	<li>rezydencje twórcze;</li>
	<li>warsztaty i projekty edukacyjne;</li>
	<li>projekty animacyjne i społeczne;</li>
	<li>sz
Fabryka Sztuki w Łodzi, w partnerstwie z Teatrem CHOREA, w 2021, 2022 i 2023 roku zrealizowała projekt społeczno-edukacyjno-artystycznego 'Przestrzenie Sztuki' - w ramach ogólnopolskiego programu, rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, ...
Sala koncertowa, zespół gra na scenie, ludzie siedzą na krzesłach. Zdjęcie zrobione z góry widowni.

Kameralne koncerty muzyki niezależnej organizujemy na scenie wewnątrz budynków. Zaproszeni twórcy poruszają się w takich estetykach jak jazz, yass, muzyka improwizowana, eksperymentalna muzyka elektroniczna, ambient.

Wieczór. Na ostatnim planie jest rozświetlony namiot, na pierwszym planie ludzie odróceni tyłem do fotografa. Zdjęcie jest lekko poruszone.

Nie ma wakacji bez letnich czwartkowych koncertów w Fabryce Sztuki. Co roku w lipcu i sierpniu dawne magazyny Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana na Księżym Młynie wibrują od muzyki.

Panel dyskusyjny na scenie, w którym bierze udział 5 zaproszonych gości wydarzenia.

Miejsce wymiany myśli i doświadczeń dla niezależnych projektantów, właścicieli marek, producentów, przedsiębiorców oraz studentów, którym bliskie są wartości zrównoważonego biznesu i etycznej mody.

Pierwsza edycja „LATAWCA I TRĄBKI” odbyła się w 2017 roku w Edynburgu (Wielka Brytania) jako Kite and Trumpet Festival of Polish Art for Children. Organizatorem festiwalu była Fabryka Sztuki w Łodzi w bliskiej współpracy z Polish Cultural Festival As

Ciekawe spektakle, koncerty i działania artystyczne skierowane do dzieci - zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych, a także do całych rodzin. Chcemy Was zachwycić, wzruszyć, zainspirować. Bo Sztuka jest dla Dzieci!

Kilkudniowa i pełna atrakcji przygoda z książkami obrazkowymi i różnymi, inspirowanymi tekstami kultury. Co roku zapraszamy do współpracy wiodące wydawnictwa, które zajmują się książkami dla dzieci.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy tworzony przez Teatr CHOREA, odbywa się cyklicznie od 2010 roku w Fabryce Sztuki w Łodzi. Festiwal ma formę przeglądu teatralnego i prezentuje najatrakcyjniejsze propozycje teatralne, taneczne i muzyczne z Polski i świata. Wydarzenie charakteryzuje ...
W latach 2006-2020 zrealizowaliśmy xxx projektów.
<br>
<br>
Dowiedz się o wcześniejszych projektach: <a href='http://www.fabrykasztuki.org/pl/Wczesniejsze-projekty,15,30' onclick='window.open(this.href,'_blank');return false;'>stara www Fabryki Sz

Wszystkie znajdują się na starej stronie www Fabryki Sztuki, która jednocześnie stała się archiwum instytucji z lat 2007-2020.


WSPÓŁPRACA

Jesteśmy członkiem sieci, której misją jest zwiększanie kreatywnego, gospodarczego i społecznego wpływu ośrodków w Europie i krajach sąsiednich. Wspieramy wzrost i rozwój branży kultury i branży kreatywnej.
Realizujemy międzynarodowe projekty organizowane we współpracy z członkami sieci zrzeszającej europejskie centra kulturalne.
Pomagamy w dostosowywaniu oferty studiów do potrzeb rynku pracy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij