Podstawowe informacje - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Fabryka Sztuki w Łodzi to dobrze funkcjonujące multidyscyplinarne centrum artystyczne, zgłębiające przede wszystkim brzegowe obszary kultury, ale także instytucja otoczenia biznesu, wspierająca rozwój przedsiębiorczości kreatywnej i profesjonalizację sektora kultury.

Fabryka powstała na bazie partnerstwa publiczno-pozarządowego, w oparciu o wzajemne zaufanie i zrozumienie potrzeb każdej ze stron partnerstwa, co daje efekt synergii i wzmocnienia działań merytorycznych. Stała i aktywna obecność programowa partnerów wpisana jest w rozwój instytucji i działa jako element wyróżniający Fabrykę na tle innych instytucji kultury.

Tożsamość instytucji wywodzi się z działań partnerów społecznych, tj. Fundacji Łódź Art Center i Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, wzmocnionych o materialne miejsce (przestrzeń pofabryczna), które stało się domem wielu doskonałych inicjatyw artystycznych. To w naszych budynkach znalazły swój początek takie projekty jak: Łódź Design Festival / Retroperspektywy - Międzynarodowy Festiwal Teatralny / LDZ Altarnatywa / #przepraszamy, że w czwartek / Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki / Modopolis - Forum Mody Polskiej / Kropka + Kreska - Festiwal Książki Obrazkowej / Latawiec i Trąbka - Przegląd Sztuki dla Dzieci. Tu rozwija się Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii, a także wiele biznesów kreatywnych prowadzonych w ramach Art_Inkubatora.

Fabryka Sztuki to przede wszystkim ludzie i to właśnie im instytucja zawdzięcza intensywny rozwój i kreatywne podejście do realizacji działań twórczych i organizacyjnych.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij