Wydarzenia - LOMI LOMI | koncert - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


LOMI LOMI | koncert

10/11/2022, Godzina: 20:00
10/11/2022, Godzina: 20:00
wstęp wolny
Piosenkowo, psychodelicznie, quasi-tanecznie. Trzeba posłuchać - tego nie da się opisać.

Zespół Lomi Lomi - Piotr Domagalski, Krzysztof Cybulski, Mateusz Szemraj i Artur Lipiński - zaprasza na "kolorową i psychodeliczną wycieczkę w świat quasi-popu (Nowamuzyka.pl).

Taneczna muzyka eksperymentalna i nowoczesna muzyka dawna. Lomi Lomi klei niesklejalne: psychodelię, melodyjną lekkość i odrobinę nerdowości (te cymbały!). A wszystko to z luzem, absurdem i totalnie przekonującą blazą. – Radek Soćko (tegoslucham.pl)

Trochę jak słuchowisko nadającego nocą niszowego radia, jak ścieżka dźwiękowa do starego filmu, jak muzyka z pogrzebu, na którym organista lekko przesadził z nielegalnymi substancjami psychotropowymi. – Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)

Kompozycje Lomi Lomi wymykają się kategoryzacji. Można fantazjować o etnicznych inspiracjach, choćby muzyką klezmerską, czy wariacji na temat soundtracku do kolejnej ekranizacji Baśni z tysiąca i jednej nocy. Można szukać gdzieś w tradycji psychodelii lat 60., ale też trójmiejskiej alternatywy przełomu lat 1990 i 2000. Rozbrykana czwórka zdaje się nie mieć żadnych hamulców – ktoś podrzuci nowy trop, a cała reszta podąża nową ścieżką rozradowana jak psocące dzieci. – Marceli Frączek (WAFP!)

---

Koncert w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek.

Wydarzenie realizowane w ramach programu "Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr".

Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Łodzi, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partner: Teatr CHOREA

Projekt "Przestrzenie Sztuki" jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa i Urzędu Miasta Łodzi.Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij