Wydarzenia - KK00 - KNUTH / RAFAŁ KOŁACKI
KONCERT W FABRYCE SZTUKI
#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


KK00 - KNUTH / RAFAŁ KOŁACKI
KONCERT W FABRYCE SZTUKI
#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK

{n_date}

Jesienią wracamy z cyklem #przepraszamy, że w czwartek! Zaplanowaliśmy cztery koncerty, ale na razie prezentujemy dwa, żeby nie zapeszać :) Oto pierwszy z nich!

Oddech, pierwotny organiczny instrument, naturalne narzędzie do stymulowania rytmu. Nasi dalecy przodkowie oddechem nastrajali śpiewających rytualne pieśni, oddechem rytmizowano wirujących tancerzy. Rezonująca siła cyrkulującego oddechu służyła uzdrawianiu, ale była też pojazdem służącym do przenikania w odmienne stany świadomości, w rytmiczny świat ekstazy.

Knuth praktykuje circular breathing od lat. Organiczne dyfuzje oddechu i dźwięku nazywa projekcjami rezonujących obrazów, aktywacją zapisów tkwiących głęboko w każdym z nas, sięgających swoją pamięcią setki ty-siące lat wstecz. Łączy circular breathing z grą saksofonu tenorowego, fletów pasterskich Caval, harmonijek ustnych, fletów słomkowych, re-zonujących tafli szkła. Wirujące repetycje Knutha, do złudzenia przy-pominają głosy egzotycznych ptaków lub są abstrakcyjne jak świst przelatujących niezidentyfikowanych obiektów.

Dźwięk gongów wzniecających puste hale do drgań trwa nieskończenie długo. Niepostrzeżenie, nieomal samoistnie przenika na stronę elektro-nicznych repetycji. Rafał Kołacki gra nowoczesną muzykę z gatunku Drone Music, eksperymentuje w zakresie field recording. Podąża za doświadcze-niami perkusyjnej muzyki rytualnej łącząc je z brzmieniem współczesnych akustycznych instrumentów, czasami świadomie odrywając się od struk-tur harmonicznych. Gra na gongach, bębnach, grzechotkach, instrumentach dętych… Muzyka Kołackiego opowiada o intymnych, pełnych emocji spotkaniach z akustycznym otoczeniem człowieka.

:::

miejsce: Tymienieckiego 3, Łódź / scena Art_Inkubatora (bud. C)

:::

Koncert w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek.Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij