Wydarzenia - Egill Logi Jónasson: IT RUBS THE MATTIFYING LOTION ON ITS SKIN - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Egill Logi Jónasson: IT RUBS THE MATTIFYING LOTION ON ITS SKIN

25/01/2023, Godzina: 20:00
25/01/2023, Godzina: 20:00
wstęp wolny
Koncert podsumowujący rezydencję artystyczną Egilla Jónassona w ramach międzynarodowego programu ACT_IN_OUT.

Islandzkie miasteczko Akureyri to idealna sceneria marzeń sennych – małe, ciche, pełne czarujących budynków i otoczone zapierającymi dech w piersiach górami i wodami. To miejsce, z którego pochodzi Egill Logi Jónasson. Tam wykształcił pasję dla różnych form sztuki i stał się ważną częścią artystycznego kolektywu Kaktus, a przy okazji odkrył swoje alter ego i kreatywnego towarzysza – tajemniczą postać Drengurinna fengurinna.

Z tego spokojnego miasteczka, z głową pełną pomysłów Egill przybył do Łodzi, żeby odbyć swoją artystyczną rezydencję. Jest to z pewnością inne środowisko niż to, do którego jest przyzwyczajony – Łódź to jedno z największych, najludniejszych miast Polski i słynie z przemysłowego krajobrazu, buntowniczych artystów i niepokornego ducha. Egillowi udało się opanować siatkę łódzkich ulic i swoich własnych kreatywnych impulsów – jego praca i przeżyte przygody zaowocowały zupełnie nowym materiałem muzycznym i wizualnym, który świat będzie mógł poznać podczas koncertu/perfomance’u „It Rubs The Mattifying Lotion On Its Skin”, wieńczącego artystyczną rezydencję Egilla w Polsce.

Elektroniczna muzyka lo-fi Egilla nie może istnieć bez filmów akcentujących prostotę jej struktur melodyjnych skontrastowanych ze skomplikowanym brzmieniem nakładających się na siebie warstw dźwiękowych. Jego filmy składają się z obrazów i grafik stworzonych przez samego Egilla i towarzyszą gitarowym efektom i samplom wykorzystywanych przez artystę. Dzięki temu każdy jego performance jest doświadczeniem nie tylko dla uszu, ale i dla oczu.

 ---

Koncert w ramach międzynarodowego projektu ACT_IN_OUT.

Partner: Menningarmiðstöð Fljótsdalshéraðs – SLÁTURHÚSIÐ (MMF)

Projekt ACT IN_OUT jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich | Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij