Wydarzenia - Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach | Premiera spektaklu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA - Fabryka Sztuki w Łodzi

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj

Menu główne


Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach | Premiera spektaklu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA

06/10/2023 - 07/10/2023, Godzina: 19:00 - 20:00
06/10/2023 - 07/10/2023, Godzina: 19:00 - 20:00
rezerwacja
Zapraszamy na premierę oraz popremierowy pokaz spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach programu OFF Polska.

data: 6-7 października 2023 (piątek-sobota)
godzina: 19.00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
czas trwania: 60 minut (bez przerw)
wiek widzów: 7+
wstęp: bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
rezerwacje: teatrchorea@gmail.com, +48 506 103 207Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” jest spojrzeniem różnych pokoleń na osobiste relacje z naturą. „Baśń sceniczna” jako formuła spektaklu ukazuje współczesne doświadczenie zagubienia, utraty poczucia samego siebie, nieokreślonej tęsknoty, ale też doświadczenie poszukiwania i odzyskiwania przestrzeni harmonii, wyciszenia. Jest to zaproszenie do wyprawy w przestrzeń ogrodu, gdzie zmysły na nowo zamieszkają wśród zielonych traw, szumiących drzew, by odnaleźć ukojenie. Ogród jest tym fragmentem natury, który choć tworzony przez człowieka, pozwala ją odczuć, doświadczyć współistnienia z nią. Sensualne doznanie ogrodu jest w istocie spotkaniem z przyrodą i z samym sobą, i może otwierać na spotkanie z drugim człowiekiem. Zależy nam, by nie poprzestawać na rozpoznawaniu tego, co negatywne, lecz by stworzyć możliwość do przeżywania afirmacji.

Sięgamy po osobiste opowieści uczestników projektu, do różnych kontekstów kulturowych – japońskiej sztuki kąpieli leśnych shinrin-yoku, ale także rozważań filozofów i ekologów. Kostiumy i scenografia powstały w duchu zero waste i upcyclingu.

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA
Reżyseria, choreografia, dramaturgia: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski
Scenariusz: zespół Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA
Kostiumy i scenografia: Kinga Kubiak
Muzyka: Tymoteusz Karaś-Tęcza
Przygotowanie wokalne: Anna Przybyt
Współpraca dramaturgiczna: Katarzyna Wielechowska
Współpraca choreograficzna: Michał Rudkowski
Współpraca warsztatowa: Agnieszka Boruta
Realizacja światła: Adam Zamana
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Producent: Wiktor Moraczewski
Asystentka producenta: Cecylia Trafas
Obsada: Lucyna Przybylska, Halina Kaczorowska, Jolanta Szadkowska, Natalia Arabska, Zofia Kędra, Grażyna Kołtonik, Magdalena Knyt, Kamila Biedrzycka, Iga Kwintkiewicz, Lilianna Filipczak, Barbara Iżeli, Alicja Kaźmierska, Cecylia Trafas

Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA – działa od 2020 roku i powstała z połączenia dwóch grup działających w Teatrze CHOREA – młodzieżowej oraz senioralnej. Do grupy przynależą osoby z różnych środowisk, o różnorodnym doświadczeniu, w zróżnicowanym wieku i o odmiennych temperamentach. Międzypokoleniowy dialog, wieloaspektowość działań, wzajemna inspiracja, przełamywanie barier, lęków i stereotypów towarzyszą grupie przy wspólnej pracy. W swojej aktywności teatralnej grupa sięga po tematy, które bezpośrednio dotyczą wszystkich jej członków i członkinie, odwołując się do tego, co wspólne, zespołowe. Jednocześnie, kolektyw prowadzący grupę – Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski – dba o indywidualny rozwój każdego z uczestników. Grupa w 2021 roku przygotowała plenerowy performans „Sekundowa wspólnota”, a w 2022 roku zrealizowała swój pierwszy spektakl „Złota nić”.

Więcej informacji o grupie: https://www.chorea.com.pl/pl/grupy/miedzypokoleniowa-grupa-teatralna/


REZERWACJE

System rezerwacji biletów na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko, na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych wejściówek.

System rezerwacji wejściówek zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Wejściówki można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.

Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.


Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.
Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o naszych aktualnych działaniach i wydarzeniach!

Stopka

Zamknij